gala.com.tr

Mobilya tercihinin püf noktaları

Mobilya tercihinin püf noktaları
10 Haziran 2019 Pazartesi

Eviniz için mobilya seçmek binlerce seçenek nedeniyle hem çok zor hem de çok önemli bir karardır. Çünkü mobilyalar uzun süre kullanılan ve rahat olması gereken ürünlerdir. Bu yüzden tercih yaparken birçok hususa dikkat etmek gerekir. Her şeyden önce satın alacağınız mobilyadan beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı doğru bir biçimde belirlemelisiniz. Peki, yatak odası, yemek odası ya da koltuk takımı alırken nelere dikkat etmeli? Bu konuda pek çok kriter olsa da birkaç küçük detay sizlere fazlasıyla yardımcı olabilir:

 

Leke tutmayan, kolayca silinebilen, kaymayan, yumuşak dokulu ve terletmeyen kumaşlar, mobilyalarda ilk tercihiniz olmalı. Suni deri döşemeli koltuk takımları, hem yaz dönemlerinde çok sıcak olması hem de daha kolay deforme olup yırtılma riski nedeniyle çok kullanışlı değildir. Yastıklar yıkanabilmeleri için mutlaka fermuarlı olmalıdır. Küçük mekânlarda açık renkler ışığı yansıtır ve ortamı ferah gösterir, ağır gramajlı mobilyalar ilk tercihiniz olmamalıdır. Ürünlerin dikişleri sağlam olmalı, minderler içe gömülmemelidir. Mobilya alımında ayrıca, mutlaka garanti belgesi de istenmeli, sonrası için servis hizmetlerinin olup olmadığını öğrenmelisiniz.

 

Bununla birlikte, mobilyada ahşap tercihini fırınlanmış gürgen, karaağaç, meşe, huş, ceviz ve teak ağaçlarından seçenle, bu ağaçların dayanıklı ve sağlam yapıları sayesinde, uzun yıllar mobilyalarını kullanabilmesini sağlıyor.

Haber Bülteni
Kampanya ve gelişmelerden haberdar olmak için ...